Włoskie orzechy należą do tych mniej docenionych składników, jakie używamy w naszej kuchni. Jest to oczywistym błędem, albowiem w małej skorupce zamknięta jest ogromna moc witamin i substancji, które mają niebagatelne znaczenie na stan i kondycję naszego zdrowia. Nie jesteśmy świadomi, jak wielki potencjał tkwi w owocach orzechowego drzewa, którego zarówno kora, jak i liście mają spore znaczenie w zielarstwie.
Zazwyczaj, okres wzmożonego użycia włoskich orzechów nadchodzi wraz z Bożym Narodzeniem. Wtedy niejednokrotnie stanowią ukoronowanie ciastek, babek, makowców czy kutii. Wiele gospodyń docenia walory dekoracyjne zmielonych orzechów, posypując nimi torty i inne potrawy, które dobrze komponują się z charakterystycznym smakiem.
Zacznijmy od tego, że orzechami włoskimi powinny zainteresować się osoby, które mają problemy z miażdżycą . W skorupce zamkniętych jest mnóstwo tłuszczy, a wśród nich prym wiodą nienasycone kwasy tłuszczowe, mające wpływ na prozdrowotne działanie owocu. Oprócz tego, że potrafią obniżyć poziom cholesterolu we krwi, osoby które włączyły orzechy do codziennego menu, są mniej narażone na choroby serca.
Oczywiście, uniwersalność orzechów sprawia, iż mogą się one wykazać w wielu dziedzinach życia, nawet tych jak najdalej oddalonych od naszych kuchni. Są bowiem szeroko wykorzystywane w branży kosmetycznej, stając się nieraz głównym składnikiem balsamów, pilingów i maseczek. Orzechy mają wręcz nieoceniony wpływ na kondycje naszej skóry, wszystko zaś dzięki prawdziwej witaminowej bombie, która skrywana jest pod twardą skorupką.
Włoskie orzechy będą pożywką nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Dzięki sporej ilości składników mineralnych, owoce polepszają koncentrację i pamięć. Oprócz tego, należy wspomnieć, że komórki nerwowe o wiele lepiej pracują dzięki dostarczeniu niebagatelnych ilości witaminy E i C.
Orzechy są też w szczególnej mierze polecane osobom, mającym skłonność do depresji. Z drugiej strony przyniosą wiele dobrego ludziom nadpobudliwym, przemęczonym oraz homeopatom.
Brak komentarzy