Ocet jabłkowy dobry na wszystko

Ocet jabłkowy dobry na wszystko

W dobie suplementów diety zapominamy o naturalnych środkach, które mogą poprawić nasze zdrowie i kondycję. Jednym z takich niedocenianych medykamentów jest ocet jabłkowy, którego skład sprawia, że warto się nim zainteresować.

Możemy kojarzyć ocet winny oraz ocet spirytusowy. Ocet jabłkowy ma jednak inne właściwości niż poprzednicy. W kuchni stosowany jest jako przyprawa, przed laty natomiast był rozchwytywany jako niezawodny i uniwersalny lek. Skąd biorą się jego prozdrowotne cechy? Ocet jabłkowy zawiera w sobie ponad 20 różnych substancji, które są niezbędne do prawidłowego działania organizmu. Razem tworzą one mieszankę, poprawiającą oddychanie i dbającą o odpowiedni rozkład energii. Kwas jabłkowy bierze udział w produkcji glikogenu, któremu z kolei zawdzięczamy dobry stan naczyń krwionośnych oraz produkcję czerwonych krwinek. W przypadku kobiet składnik ten jest odpowiedzialny za regulację cyklu menstruacyjnego.

W składzie octu jabłkowego znajdziemy wiele enzymów, ułatwiających procesy trawienne. Oprócz tego wspomnieć trzeba o sporej dawce potasu, która wpływa na regulacje układu nerwowego, a także w dużym stopniu zapobiega chorobom układu krążenia. Octowi jabłkowemu przypisuje się działanie przeciwmiażdżycowe. Dodatkowo łagodzi objawy bezsenności.

Zawarta w nim witamina E sprawia, że wolne rodniki nie sieję spustoszenia w organizmie. Dzięki temu możemy nie obawiać się o przedwczesne starzenie skóry, choroby nowotworowe czy zaburzenia układu odpornościowego. Spożywanie octu jabłkowego pozwala zatrzymać w organizmie chlor, żelazo, wapń i magnez. Oprócz tego w znacznym stopniu ten organizm odkwaszają.

Ze względu na swoją antyseptyczność polecany jest na powierzchniowe rany czy alergiczne podrażnienia. Spożywany regularnie powinien uchronić nas przed przeziębieniem.

Wstaw na stronę:

Dodaj do Wykop Gwar Technorati del.icio.us Google Bookmarks

Powrót do listy artykułów

Komentarze

Nie ma komentarzy

Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowana(y) i Twój komentarz pojawi się po sprawdzeniu przez moderatora


Pamiętaj mnie    

Załóż nowe konto | Zapomniałe(a)ś hasła?

Przepisy - apette.pl 2008-2013r. Wszelkie prawa zastrzeżone.